Innovaatiline ja haritud VIIMSI
Haridusel on suur mõju inimese elukäigule, nii määrab võimalus head haridust saada suuresti valla kvaliteeti elupaigana. Õppimine on elukestev protsess, mis ei leia aset vaid klassiruumis. Kogukond on kõige pädevam otsustama, kuidas teha koostööd muuseumi, ARTIUMI, Viimsi Huvikeskuse jne, ühildada klassitunde huvihariduse, loovtegevuste või õuesõppega ning luua Viimsis õppimist soodustav funktsionaalne avalik ruum.
Haridus peab olema kvaliteetne, kättesaadav ja õppija eripärasid arvestav igaleViimsi lapsele haridustee algusest alates, sõltumata tema võimetest või pere võimalustest. Väärtustame kõiki haridustöötajaid, õpilasi ja lapsevanemaid, kes moodustavad ühe suure hariduskogukonna.
Noorte heaolu, areng ja kaasatus sõltuvad otseselt sellest, kui süsteemselt ja väärtustavalt juhitakse, arendatakse ja toetatakse noorsootööd. Viimsi valla tulevikku ei saa kujundada ilma noorteta ja nendega töötavate spetsialistideta.
Lisaks haridusele on noorte jaoks oluline arendavad vaba aja veetmise võimalused ning võimalus kogukonnas kaasa rääkida. Soodustame erinevate noorte vaba aja tegutsemis- ja enesearenguvõimaluste kättesaadavust (huvikoolid, noortekeskus, noortevolikogu, huvi ja hobitegevus, spordiklubid), tagame kõigile noortele võimaluse kaasa rääkida valla arengus.
Kõikidel tüdrukutel ja poistel on võrdne juurdepääsu kõikidele hariduse ja huvihariduse valdkondadele ja võrdsed võimalused oma võimete avastamiseks ja huvidega tegelemiseks soostereotüüpidest vabana. Kõigil Viimsi lastel on ühesugused õigused ja võimalused. Ühtki last ei tõrjuta eakaaslaste või täiskasvanute poolt tema päritolu, rahvuse, rassi, erivajaduse või tervisliku seisundi tõttu või mõnel muul põhjusel.
Sportlik ja aktiivne VIIMSI
Olulisel kohal on laste ja noorte liikumisharjumuste kujundamine ja kinnistamine. Suurendame koolides liikumisvahetundide ning lasteaedades, koolides ja noortekeskustes õuesõppe osakaalu. Liikumine tagab laste ja noorte tervisliku kehalise arengu ja vormisoleku ning põhiliikumisoskused. Liikumine lapseeas paneb aluse ka nn kehalisele kirjaoskusele ning võimekusele ja tahtmisele olla edaspidises elus aktiivne.
Teadlikkus, tervislikud eluviisid, tugi tervist kahjustavatest harjumustest vabanemiseks ja vaimse tervise tugi lisab tervena elatud aastaid. Tervise säilitamiseks peaks iga täiskasvanu viis korda nädalas vähemalt pool tundi mõõdukalt liikuma.
Seisame hea selle eest, et kõikidele inimestele – olenemata vanusest, rahalistest võimalustest, erivajadustest – on loodud võimalused olla kehaliselt aktiivne. Suurendame teadlikkust liikumise olulisusest ja eelkõige võimalustest, et toetada tervist hoidvat Viimsilast. Innustame inimesi teadlikult liikuma, et parandada nende tervist ja heaolu.